sums
31 شهریور 1401 - 10:46

سازمان ملل: ۶ میلیون نفر در افغانستان با گرسنگی شدید روبرو می‌شوند

در حالی که دارایی‌های افغانستان همچنان مسدود است، نهادهای سازمان ملل در گزارشی با اشاره به ناامنی غذایی تاکید کردند حدود ۶ میلیون نفر در افغانستان بزودی با گرسنگی شدید روبرو می‌شوند.

- اخبار بین الملل -به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، اداره غذا و کشاورزی سازمان ملل و اداره برنامه جهانی غذا در گزارشی درباره افزایش ناامنی غذایی در جهان تاکید کردند پس از ماه نوامبر و سردی هوا در افغانستان، حدود 6 میلیون نفر به کمک‌های بسیار فوری نیاز پیدا می‌کنند.

خبرگزاری تسنیماین گزارش خاطرنشان کرد زمستان سال گذشته در مناطق مرتفع افغانستان 20 هزار نفر با گرسنگی شدید روبرو شدند.

در این گزاش آمده است افغانستان و 19 کشور دیگر به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند تا از فاجعه گرسنگی نجات یابند.

پیش از این نیز، برنامه جهانی غذا گفته بود دستکم 20 میلیون نفر در افغانستان با بحران گرسنگی روبرو هستند و باید کمک‌های جامعه بین‌المللی هرچه زودتر ارسال شود.

اوایل هفته جاری صدها نفر از ساکنین شهر کابل با راه‌اندازی تظاهرات ضد آمریکایی خواستار آزادسازی بدون قید شرط و فوری 10 میلیارد دلار از ذخایر بانک مرکزی افغانستان توسط آمریکا و کشورهای غربی شدند.

معترضین با سر دادن شعارهایی تصریح کرده بودند این پول باید به مردم افغانستان تحویل داده شود تا از آن برای بازسازی و رشد اقتصاد و سایر زیرساخت‌ها استفاده شده و مردم افغانستان از فقر نجات یابند.

اداره «سیگار»: میلیون‌ها نفر در افغانستان با سطوح گرسنگی شدید روبرو می‌شوند

اداره «سیگار»: میلیون‌ها نفر در افغانستان با سطوح گرسنگی شدید روبرو می‌شوندگوترش: نیمی از مردم در افغانستان با گرسنگی شدید روبرو هستند

گوترش: نیمی از مردم در افغانستان با گرسنگی شدید روبرو هستندسازمان ملل: حدود 20 میلیون افغان با گرسنگی شدید روبرو هستند

سازمان ملل: حدود 20 میلیون افغان با گرسنگی شدید روبرو هستندبر اساس گزارش‌های نهادهای سازمان ملل، کاهش سطح خشونت‌ها در افغانستان سبب شده تا سازمان‌های خیریه به نیازمندان دسترسی پیدا کنند اما وجود مین، مواد انفجاری باقی مانده از جنگ، چالش‌های تدارکاتی و زیربناهای ضعیف هنوز هم دسترسی به نیازمندان را با محدودیت روبرو کرده است.

انتهای پیام/.

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 751463