sums
14 اسفند 1401 - 10:36

۴۵۰ هزار اصله نهال رایگان در فارس توزیع می شود

شیراز- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: همزمان با هفته درختکاری ۴۵۰ هزار اصله نهال به شکل رایگان در استان فارس توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور رضایی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: همزمان با هفته منابع طبیعی و آبخیزداری بیش از ۴۵۰ هزار اصله نهال به صورت رایگان در استان فارس توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: بیش از ۱۰ میلیون هکتار اراضی ملی در استان فارس وجود داشته که دو میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از این اراضی را عرصه‌های جنگلی تشکیل می‌دهد.

رضایی با بیان اینکه امسال همزمان با هفته منابع طبیعی در شهرستان‌های فارس توسط ادارات منابع طبیعی و در شیراز با همکاری شهرداری در ۱۴ نقطه به شکل رایگان نهال توزیع خواهد شد، گفت: نهال‌های پیش‌بینی شده متناسب با شرایط طبیعی مناطق و عمدتاً از انواع سرو، کاج، اکالیپتوس و زربین است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس همچنین از کاهش ۹۶ درصدی آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌های فارس امسال در مقایسه با پارسال، ابراز خرسندی کرد و با اشاره به اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور طی ۴ سال، گفت: این طرح از سال آینده اجرا می‌شود که سهم استان فارس ۲۰ میلیون اصله نهال در سال نخست است که با همکاری دستگاه‌های مختلف اجرایی تولید و توسط مردم کاشته خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1073538