sums
31 شهریور 1401 - 09:41

فوت مهسا امینی دستاویزی برای بازی قدیمی معاندان

فوت مهسا امینی این روز ها به بحث داغ در شبکه های اجتماعی تبدیل شده و واکنش های زیادی به همراه داشته است.

مهسا امینی دختر ۲۲ ساله سقزی که برای مسافرت به همراه برادر خود به تهران رفته بود صبح روز جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ براثر ایست قلبی و مغزی در بیمارستان کسری تهران از دنیا می‌رود. تااینجا مسئله عادی می باشد و یا به قولی اتفاقی است که ممکن است برای هر فردی رخ دهد.

اما موضوع از آنجا اهمیت پیدا می‌کند که مهسا امینی در ساختمان پلیس امنیت اخلاقی و در کلاس توجیهی پلیس دچار این حادثه شده است. همین موضوع کافی است تا فوت مهسا به خبر یک رسانه‌ها و فضای مجازی تبدیل شود.

رسانه‌های خارجی در ستاریویی مشترک ضرب و شتم پلیس و ضربات متعدد به سر را دلیل به کما رفتن و سپس مرگ مهسا امینی اعلام می‌کنند؛ و همین مسئله باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی مردم می‌شود.

پلیس البته هرگونه ضرب و شتم را تکذیب و اقدام به انتشار تصاویر دوربین‌های مداربسته ساختمان می‌کند. در این تصاویر نشان می‌دهد مهسا امینی با پای خود و در سلامت کامل وارد ساختمان شده دقایقی می‌نشیند و سپس برای گفتگو با ماموری که در سالن حضور دارد بلند شده و از او درباره پوشش خود سوال می‌کند و ناگهان در حین گفتگو بدون آنکه برخوردی صورت گرفته باشد به زمین می‌افتد.

انتشار تصاویر نظریه ضرب و شتم او را کمرنگ می‌کند، اما رسانه‌های معاند دست بردار نبوده و اصرار دارند که این ضرب و شتم در حین انتقال به ون گشت ارشاد اتفاق افتاده. موضوعی که پلیس آن را رد میکند.

مرگ مهسا امینی همه را ناراحت می‌کند و باعث می‌شود بسیاری از افراد ازجمله مسئولان، نمایندگان مجلس، سلبریتی‌ها و مردم به آن واکنش نشان دهند.

در این میان عده‌ای از براندازها، سلطنت طلبان و منافقین به میدان آمده و با تحریک احساسات وموج سواری بر روی غم و اندوه مردم از آنان خواستند به خیابان‌ها بیایند و با اغتشاش و آشوب به مرگ مهسا امینی واکنش نشان دهند. مرگ مهسا این فرصت را برای آنان فراهم کرده بود که از این اوضاع برای خود ماهی بگیرند.

مهسا کرد و اهل شهرستان سقز بود بنابراین برانگیختن احساسات قومی قبیله‌ای و اختلافات مذهبی بهتر می‌تواند در این ماجرا تنور فاجعه را داغ‌تر کند. در این مسئله بازیگران جدیدی هم وارد میدان شدند که سران حزب منحله کومله و پژاک از جمله این افراد بودند. کسانی که ده‌ها سال است با قتل و ترور و جنایت در استان‌های غربی کشور و با کشتن کرد‌های مظلوم و بی دفاع همواره شعار حمایت از کرد سر داده اند.

سران این گروهک‌ها با انتشار بیانیه و مصاحبه‌های متعدد از مردم می‌خواستند به خیابان‌ها بریزند. همان کسانی که دستشان به خون جوانان کرد بیشماری آغشته است خود کیلومتر‌ها دورتر از مرز‌های کشورمان به تحریک احساست جوانان پرداخته و سعی در به آشوب کشاندن داشتند.

در این سوی مرز در داخل کشورمان هم البته مسئولان در حال پیگیری ابعاد مختلف ماجرا هستند. پزشکی قانونی درحال بررسی علت اصلی مرگ مهسا امینی است.

رییس جمهور شخصا به صورت تلفنی با خانواده مهسا امینی صحبت کرد و قول داده است موضوع را پیگیری کند.

آقای رییسی گفت: احساس می‌کنم این حادثه تلخ برای عزیزان خود من اتفاق افتاده و حتما آن را پیگیری خواهم کرد.

رییس قوه مقننه و قضاییه نیز بر پیگیری هرچه سریعتر این ماجرا تاکید کرده اند.

نماینده  ولی فقیه در استان کردستان به همراه خانواده خود به دیدار پدر و مادر مهسا امینی رفته تا از آنان دلجویی کند.

استاندار کردستان فرمانده سپاه استان، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی امنیتی استانداری کردستان هم در مراسم ختم مهسا حضور یافتند و با خانواده آن مرحوم ابراز همدردی کردند.

دادستانی تهران به موضوع ورود کرده و پلیس هم گفته چنانچه قصوری رخ داده باشد پیگیری و با خاطی به شدت بخورد می‌کنیم.

اما با تمام این پیگیری‌ها غبار آلود و مشوش بودن فضا بیشتر به نفع دشمنان و معاندان است تا در سایه این فضای غبار آلود خبرسازی‌ها و شایعات خود را به خورد مخاطب دهند و او را نسبت به حقاقیق بدبین کنند.

مخاطبی که اکنون منتظر یافتن پاسخ سوال‌های خود است و چنانچه پاسخ درست نیابد ممکن است به پاسخ‌های جایگزین که اغلب نادرست و مغرضانه است متوسل شود. خوراک آلوده و مسمومی که توسط براندازان سلطنت طلب‌ها منافقان و اکنون گروهک‌های تجزیه طلب بر سر سفره مردم قرار می‌گیرد.

باشگاه خبرنگاران جوانکردستانسنندج

شناسه خبر: 751306