sums
26 دی 1401 - 12:41

امدادرسانی هلال احمر کرمانشاه به ۵ مادر باردار گرفتار در برف

دیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: طی بارش‌های اخیر پنج مادر باردار در برف و کولاک در محور های مواصلاتی استان گرفتار شده بودند که توسط نیرو های امدادی جمعیت هلال احمر استان به مراکز درمانی انتقال داده شدند.

محمدباقر محمدی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به خدمات‌رسانی ۳۸ تیم عملیاتی مستقر در پایگاه‌های امدادی و ۱۵ تیم پشتیبان در شعب شهرستانی در پی بارش‌های اخیر در سطح استان، اظهار کرد: این ۳۸ تیم متشکل از ۱۳۲ نجاتگر آموزش دیده برای امدادرسانی به هرگونه حادثه احتمالی بود.

وی با اشاره به خدمات‌رسانی  و امدادرسانی ۲۲ دستگاه آمبولانس، ۱۵ دستگاه خودرو نجات کمک‌دار و ۲۰ دستگاه خودرو کمک‌دار پشتیبان، گفت: استقرار یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و آمادگی یک فروند بالگرد امدادی در استان از دیگر اقدامات لجستیکی هلال احمر استان طی ۷۲ ساعت گذشته بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه اظهار کرد: در این مدت زمان، پنج مادر باردار با کمک امدادگران جمعیت هلال‌احمر از جاده‌ها و مناطق صعب العبور شهرستان‌ها و روستاهای مختلف استان (روستای ورمقان از توابع شهرستان سنقروکلیایی، منطقه صعب‌العبور روستای سیدکریم بخش کوزران، روستای داربلوط شهرستان گیلانغرب و...) به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با بیان اینکه امدادگران این جمعیت در پی بارش‌های اخیر به ۳۱۶ نفر از حادثه‌دیدگان در برف و کولاک استان کمک‌رسانی کردند، گفت: این حوادث در مجموع ۲۲ نفر مصدوم شدند که هشت نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 980250