sums
31 شهریور 1401 - 06:03

نوسازی ۹ هزار کلاس درس جدید برای سال تحصیلی ۱۴۰۱

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: برای سال تحصیلی جدید ۹ هزار کلاس درس را آماده کرده ایم.

مهرالله رخشانی مهر گفت: امسال برای سال تحصیلی جدید اقدامات زیادی در ارتباط با نوسازی مدارس انجام شده است و ۹ هزار کلاس درس و زیربنای بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مربع را  آماده کرده ایم، لذا امسال این کلاس‌ها وارد چرخ استفاده در آموزش و پرورش خواهند شد.

امسال این کلاس‌ها وارد چرخ استفاده در آموزش و پرورش خواهند شد.او همچنین از اختصاص اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات مدارس از جمله تجهیزات آموزشی و کارگاهی هنرستان‌ها خبر داد و افزود: این امر از اقدامات بزرگ آموزش و پرورش و سازمان نوسازی در سال گذشته بوده است.

رخشانی مهر درباره افتتاح مدارس سبز در تهران و سایر شهر‌های کشور گفت: ساخت مدارس با رویکرد مدیریت سبز در تمام کشور در حال اجرا است. اکنون در اهواز، تهران، سیستان و بلوچستان و بسیاری از شهر‌های دیگر در حال ریل گذاری این مدارس هستیم. این رویکرد سازمان نوسازی تبدیل به فرهنگ رایج در ساخت و نوساز مدارس شده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت:مدارس سبز به مدرسه‌ای اطلاق می‌شود که تمامی اعضای درگیر آن به آموزش مهارت‌های زیست محیطی می‌پردازند، به طوری که در تأسیس مدرسه هم تمامی ضوابط و استاندارد‌های محیط زیستی وجود دارد.

مدارس سبز به مدرسه‌ای اطلاق می‌شود که تمامی اعضای درگیر آن به آموزش مهارت‌های زیست محیطی می‌پردازند، به طوری که در تأسیس مدرسه هم تمامی ضوابط و استاندارد‌های محیط زیستی وجود دارد.او ادامه داد: ایجاد مدارس سبز هم جنبه‌های عملیاتی درون‌مدرسه‌ای همچون افزایش فضا‌های سبز متناسب با شرایط محیطی، استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر، کاهش مصرف انرژی، مدیریت پسماندها، بازیافت و مدیریت بهینه آب و حمل ونقل را در برمی‌گیرد و هم جنبه‌های نظری آموزش و پرورش دانش آموزان و اولیای آن‌ها و تعمیم این اصول به جامعه به عنوان شیوه جدید زندگی را مدنظر قرار می‌دهد.

رئیس سازمان نوسازی در روز‌های گذشته خبر از صرف اعتبار ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای مدرسه سازی در یک سال منتهی به مهر ۱۴۰۱ خبر داده بود.

باشگاه خبرنگاران جوانعلمی پزشکیآموزش و پرورش

شناسه خبر: 751077